Najlepsze Texas Hold'Em kursy online

To ostatni krok dla każdego, kto naprawdę chce opanować Texas Hold'Em. Po przyswojeniu podstaw gracz będzie musiał nauczyć się sprawdzać swoje szanse od początku każdej gry.

Poker nie może być improwizowany. Aby wygrać, gracz musi zrozumieć i wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które wchodzą w grę. Chociaż karty losowane są losowo, ręka, którą gracz otrzymuje, zależy od kilku elementów. Obejmują one liczbę graczy, a nawet pozycję gracza w stosunku do krupiera.

Dobry gracz ze swoją startową ręką musi być w stanie zorientować się, jakie kombinacje może uzyskać i odpowiednio zorganizować swoją grę.

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter
Texas Hold'em Odds: strategia przed flopem

Texas Hold'em Odds: strategia przed flopem

Gra rozpoczyna się po rozdaniu kart i na długo przed ich odwróceniem. Bardzo rzadko na początku gry otrzymuje się dobrą rękę. Dlatego gracz nie powinien spodziewać się cudu. Oto kilka prawdopodobieństw do rozważenia.

Szanse na otrzymanie pary A, J, K lub Q wynoszą 55:1. Szanse na asa i króla (AK) wynoszą 82:1. Szanse na otrzymanie kart w kolorze wynoszą 3,2:1. Szanse na rozpoczęcie z parzystą kieszenią wynoszą 16:1. Szanse na otrzymanie dwóch waletów wynoszą 10:1. Wskazane jest określenie przybliżonej strategii.

Texas Hold'em Odds: strategia przed flopem
Texas Hold'em Odds: strategia po flopie

Texas Hold'em Odds: strategia po flopie

Te szanse będą się zmieniać, gdy krupier będzie rozdawał wspólne karty. Gracz powinien jednak pamiętać, że szanse nie reprezentują konkretnego scenariusza.

Projekcja matematyczna to wyjątkowo optymistyczna prognoza, która nie zawsze zgadza się z rzeczywistością. Dlatego przy przeliczaniu swoich szans i ustalaniu strategii należy zwracać uwagę na atmosferę panującą w pomieszczeniu i wyznaczać granice.

Nie można wykluczyć, że karta (karty), której gracz desperacko potrzebuje, jest/są w posiadaniu jego przeciwników lub, co gorsza, została/została przez nich odrzucona. Szanse na kolor z kartami w kolorze wynoszą 118:1, a na kolor z dowolną parą – 2:1.

Texas Hold'em Odds: strategia po flopie
Najlepsze kursy Texas Hold'em

Najlepsze kursy Texas Hold'em

Nie ma czegoś takiego jak sytuacja idealna, ponieważ rzadko kiedy wszystkie czynniki w grze są zgodne z przewidywaniami matematycznymi. Jednak pamiętając o nich, nic nie jest stracone.

Gracz ma nieco ponad 32% szans na uformowanie przynajmniej jednej pary z kilku kart, ale szanse na stworzenie dwóch par z tymi samymi różnymi kartami wynoszą około 12%. Prawdopodobieństwo ułożenia koloru, gdy masz cztery dobre karty, wynosi 19%. Szanse na ułożenie dwóch par w fula wynoszą 8,5%.

Jeśli gracz otrzyma potencjalnie wygrywającą kombinację, a warunki wydają się sprzyjające, może zaryzykować.

Najlepsze kursy Texas Hold'em
Texas Hold'em Odds i Outs

Texas Hold'em Odds i Outs

Nie da się obliczyć kursów bez outów. Każda karta, z którą gracz tworzy układ, jest uważana za out. Każdy znak ma 13 kart w tym samym kolorze. Dlatego, aby obliczyć szanse, gracz będzie musiał zorientować się, jakie karty zostały rozdane.

Jeśli gracz ma na ręce cztery trefle, dziewięć pozostaje w grze. Teoretycznie, jeśli gracz chce ułożyć kolor, będzie musiał dobrać jedną z dziewięciu z pozostałych 47 kart (52 karty - pierwsze dwie karty + trzy karty z flopa). Szanse na wylosowanie koloru wyniosą 9/47, około 19%.

Texas Hold'em Odds i Outs