Podstawowa strategia

October 6, 2021

Jak grać w Ultimate Texas Hold 'em Online?

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Ultimate Texas Hold 'em ma wiele podobieństw z Texas Hold'em. Gra posiada jednak kilka modyfikacji. Jak w większości gier pokerowych, gracze obstawiają przeciwko kasynu. Zgodnie z zasadami, każdy gracz musi postawić dwa zakłady na początku gry. Ponadto istnieją opcjonalne możliwości obstawiania. Przeczytaj podstawowe rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem gry w poniższych sekcjach.

Jak grać w Ultimate Texas Hold 'em Online?

Zasady Ultimate Texas Hold 'em

Ręce w Ultimate Texas Hold 'em są zgodne ze standardowym rankingiem rąk pokerowych. Poniżej znajduje się lista rąk ułożonych od najniższych do najsilniejszych:

 1. Poker królewski
 2. Poker
 3. Czterech z gatunku
 4. Pełen dom
 5. Spłukać
 6. Prosty
 7. Trzy z rodzaju
 8. Dwie pary
 9. Jedna para
 10. Wysoka karta

Opcje zakładów

Na początku gry musisz postawić zakład ante i blind. Oba zakłady muszą być równe. Na przykład, grając przy stole za 5 $, musisz postawić 5 $ na blindach i kolejne 5 $ na zakład ante.

Gracze mogą postawić dodatkowy zakład znany jako „Podróże”. W tym przypadku nie ma ograniczeń co do wielkości zakładu. Twoja ręka musi być trójka lub jakakolwiek inna silniejsza ręka, aby wygrać zakład tripu.

Strategie dla początkujących, aby wygrać Ultimate Texas Hold 'em.

Ultimate Texas Hold 'em to gra strategiczna. To nie jest poker, gdzie wygrana zależy od szczęścia. Należy pamiętać, że dom zawsze ma przewagę. Gracze mogą jednak spróbować obniżyć przewagę kasyna o bawiąc się następującymi strategiami.

Strategie przed flopem

Sposób gry na preflopie określa wynik po zakończeniu gry. Oto zarys najlepszych ruchów do wykonania na pozycji:

 • Podbij 4x w ręce zawierającej asa
 • Podbij 4x w ręce zawierającej K5o+ i K2s – K4s
 • Podbij 4x w ręce zawierającej Q8o+, Q6s i Q7s
 • Podbij 4x w ręce zawierającej JTo, J8s i J9s
 • Podbij 4x w ręce zawierającej pary 33 lub lepsze

Strategie po flopie

Po flopie musisz wybrać między podwojeniem zakładu dla value a ochroną zakładu poprzez zagranie checka. Wartość kart w ręku wpływa na twoją decyzję. Grając tą strategią musisz dokonywać szybkich obliczeń. Powinieneś:

 • Podwój zakład po flopie, gdy masz dwie pary lub lepsze, ukrytą parę (składa się z karty wspólnej i zakrytej) o wartości większej niż para dwójek lub cztery karty dopełniające kolor
 • Obstawiaj 1x na riverze, gdy masz ukrytą parę lub lepszą. Działa to również, jeśli krupier ma mniej niż 21 kart, aby pokonać Twoją rękę

Gra, aby zdobyć przewagę nad domem

Możesz stracić podstawowe zakłady w Ultimate Texas Hold'em w 2,2% przypadków, jeśli rozważysz każdy zakład osobno i 1%, jeśli weźmiesz pod uwagę oba zakłady. Oznacza to, że Twoje szanse na wybicie są bardzo wysokie. Podsumowując, korzystanie z zaawansowanych strategii, takich jak te omówione powyżej, może pomóc wygrać więcej rund.

Werdykt

Ultimate Texas Hold 'em online pozwala doświadczyć nowej ery gier karcianych. Możesz ćwiczyć strategie wymienione powyżej i spróbować więcej w trybie demo. Po opracowaniu strategii działania za darmo możesz przejść do prawdziwe pieniądze.

undefined is not available in your country. Please try:
Wydarzenia, które trzeba obejrzeć podczas World Series of Poker 2024 (WSOP)
2024-05-16

Wydarzenia, które trzeba obejrzeć podczas World Series of Poker 2024 (WSOP)

Aktualności