Aktualności

May 5, 2024

Wysokie stawki i dobry humor: gracze PokerStake triumfują na Texas Poker Open

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

W tym tygodniu Champions Club w Houston w Teksasie stał się epicentrum pokera high roller, a trzy turnieje z wpisowym wynoszącym 5000 $ przyciągały uwagę w całym kraju. Pośród zaciętej rywalizacji gracze PokerStake, Victoria Livschitz i Aram Zobian, wyróżnili się, zdobywając trofea TPO i świętując z fanami i inwestorami. Oto jak rozegrał się dramat w Stanie Lone Star, gdzie umiejętności, strategia i odrobina szczęścia ukoronowały mistrzów.

Wysokie stawki i dobry humor: gracze PokerStake triumfują na Texas Poker Open
  • Klucz na wynos pierwszy: Victoria Livschitz odniosła zwycięstwo w pierwszym turnieju high roller, zgarniając 45 500 $ i klamrę paska Texas Poker Open.
  • Kluczowe dania na wynos dwa: Aram Zobian zdominował drugi high roller i zapewnił sobie wygraną z nagrodą w wysokości 48 600 $, pokazując swoje umiejętności przy stole pokerowym.
  • Kluczowe trzy dania na wynos: W trzecim turnieju high roller Daniel Sepiol i Josh Arieh zawarli umowę, a Sepiol zgarnął do domu upragnioną klamrę pasa po dramatycznym „flipowym” rozdaniu.

Seria Texas Poker Open rozpoczęła się z hukiem, gdy Victoria Livschitz zwyciężyła w otwierającym turnieju high roller, pokonując grupę, w której w heads-upie brał udział Michael Wang. Zwycięstwo Livschitz nie tylko dodało do jej kolekcji sprzączkę do paska zwycięzcy Texas Poker Open, ale także lwią część puli nagród wynoszącej 65 000 dolarów, co stanowi kamień milowy w jej pokerowej karierze.

W turnieju No-Limit Hold'em High Roller nr 1 z wpisowym 5100 $ rywalizowało 13 uczestników, w tym niektórzy z elity pokera, tacy jak Jeremy Ausmus, Chino Rheem, Jesse Lonis i David Coleman, którym nie udało się zdobyć nagrody pieniężnej. Ostateczna rozgrywka pomiędzy Wangiem i Livschitzem była kolejką górską w żetonach, w wyniku której Livschitz zgarnęła główną nagrodę w wysokości 45 500 dolarów i przekroczyła próg 1 miliona dolarów w ciągu całego swojego życia.

Aram Zobian zabłysnął w drugim turnieju high roller, pokonując 18 graczy i wygrywając 48 600 $. Konkurencja była ostra, a wybitni gracze wypadali poza miejsca na pieniądze. Zwycięstwo Zobiana było świadectwem jego umiejętności, szczególnie po walce heads-up z Jeremym Beckerem, gdzie kolor Zobiana na flopie pokonał trójki Beckera na turnie.

Trzeci high roller w tej serii przyciągnął najwięcej jak dotąd uczestników – 33 wpisy utworzyły pulę nagród o wartości 165 000 dolarów. Wydarzenie zakończyło się pojedynkiem heads-up pomiędzy Joshem Ariehem i Danielem Sepiolem, w wyniku którego obaj gracze zgodzili się na podzielenie przez ICM pozostałej nagrody pieniężnej. Sepiol zapewnił sobie jednak klamrę pasa i pamiętne zwycięstwo, zwiększając swoje życiowe wygrane do ponad 6,84 miliona dolarów.

Turniej Texas Poker Open, organizowany w prestiżowym Champions Club w Houston, ustanowił nowy standard w pokerze na wysokie stawki w Teksasie. Ponieważ gracze PokerStake trafiają na pierwsze strony gazet, serial nie tylko świętuje indywidualne zwycięstwa, ale także podkreśla kwitnącą społeczność pokerową w stanie Lone Star. W miarę jak świat pokera zwraca wzrok na nadchodzące 55. coroczne World Series of Poker, te wydarzenia high roller niewątpliwie podniosły stawkę zarówno dla profesjonalnych graczy, jak i entuzjastów pokera.

Zdjęcia dzięki uprzejmości PokerGO, siedziby Texas Poker Open i nadchodzącego 55. dorocznego World Series of Poker, ukazują intensywność, radość i koleżeństwo tej serii pokera na wysokie stawki, uwieczniając chwile, o których będzie się mówić przez wiele lat.

undefined is not available in your country. Please try:
Wydarzenia, które trzeba obejrzeć podczas World Series of Poker 2024 (WSOP)
2024-05-16

Wydarzenia, które trzeba obejrzeć podczas World Series of Poker 2024 (WSOP)

Aktualności