Podstawowa strategia

September 29, 2021

Przewodnik dla początkujących po Texas Hold'em Poker

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Zanim zaczniesz grać na prawdziwe pieniądze w internetowej grze Texas Hold'em, musisz najpierw poznać podstawowe zasady. Niektóre z zaawansowanych zasad są inne w kasynach stacjonarnych. Mimo to w przypadku kasyn online zasady pozostają takie same we wszystkich kasynach.

Przewodnik dla początkujących po Texas Hold'em Poker

Texas Hold'em jest obecnie najpopularniejsza gra w pokera w Ameryce. Inne warianty, które podążają za grą pod względem popularności, to Seven Card Stud, Omaha i Five-Card Draw. Na przełomie tysiącleci gry przez internet stały się popularne. Gracze mogli teraz grać na urządzeniach mobilnych i komputerach. Ponadto w Internecie pojawiło się wiele kasyn, dzięki czemu Texas Hold'em stał się jeszcze bardziej popularny.

Zanim zaczniesz grać w pokera na pieniądze, zalecamy zapoznanie się z zasadami i podstawowymi strategiami. Poniższe sekcje zawierają komplikację podstawowych rzeczy, które każdy gracz zainteresowany nauką Texas Hold'em powinien wiedzieć.

Ilu graczy bierze udział w Texas Hold'em?

Typowy stół do gry pozwala na maksymalnie dziesięciu graczy. W przeciwieństwie do innych gier pokerowych, w których od początku do końca jest jeden krupier, pozycja krupiera w Texas Hold'em jest rotacyjna. W obecnej sytuacji bycie krupierem ma największą przewagę. Dzieje się tak, ponieważ możesz zagrać po tym, jak wszystkie inne zagrania miały swoją kolej.

Zakład w ciemno

Zakład w ciemno to pierwszy zakład w Texas Hold'em. Dwóch graczy po lewej stronie rozdającego stawia z góry ustalone zakłady. Nazwa „zakład w ciemno” została ukuta z zasady, która zmusza dwóch graczy do obstawiania zakładów przed spojrzeniem na swoje karty.

Transakcja

Po zakładzie w ciemno krupier rozdaje po dwie zakryte karty każdemu graczowi na stole. Rozdanie rozpoczyna się od gracza znajdującego się na lewo od rozdającego i postępuje zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Pre-flop

Gracze przyglądają się otrzymanym kartom i stawiają zakład, wkładając żetony do puli. Następnie działają w jeden z następujących sposobów:

  • Czek- obstawianie zero. Gracze nie mogą czekać w rundzie otwierającej, ponieważ muszą albo dopasować (lub przebić) dużą ciemną, albo spasować.

  • Bet- zakład otwierający rundę licytacji.

  • Call — aby dopasować zakład lub podbicie.

  • Spasuj – aby odrzucić swoją rękę i stracić obecną pulę.

  • Raise- aby zwiększyć wysokość aktualnego zakładu. Gracze mogą również ponownie przebić. Mówiąc najprościej, oznacza to drugie podbicie w tej samej rundzie licytacji.

Flop

Po pierwszej rundzie licytacji krupier rozdaje trzy odkryte karty. Gracze, którzy są nadal aktywni, obstawiają kolejną rundę. Gracze mogą dokonywać lepszych prognoz dzięki trzem odkrytym kartom i wiedzieć, czy spasować, wezwać lub podbić swoje stawki.

Zakręt

Rozdawana jest czwarta karta wspólna, a pozostali gracze stawiają swoje zakłady. Do tego czasu pula powinna mieć znaczną ilość z poprzedniej rundy.

Rzeka

Ostatnia odkryta karta jest rozdawana podczas tej rundy, a pozostali gracze stawiają zakłady i albo CALL, FOLD lub RAISE. Na tym etapie możliwe są dwa rezultaty. Po pierwsze, pozostali gracze odrzucają lub wyczerpują swoje żetony, pozostawiając zwycięzcę. Jeśli dwóch lub więcej graczy jest nadal aktywnych, gra przechodzi do następnego etapu.

Rozgrywka

Ostateczna rozgrywka ujawnia zwycięzcę rundy. Wszyscy aktywni gracze odwracają swoje karty, aby porównać, kto ma najsilniejszy układ. Kolor pokonuje wszystkie pary stritów. Na koniec gry zwycięzca zabiera do domu żetony zawarte w puli.

Wniosek

Nie każda gra przechodzi przez wszystkie fazy omówione powyżej. W zależności od kasyna można zastosować więcej zasad. Zakłady mogą być również ograniczone, skalowane zgodnie z wielkością puli lub nie mieć limitu. Wspomniane powyżej rozgrywki dają tylko podstawowe pojęcie o tym, jak grać w Texas Hold'em. Bardziej zaawansowanej taktyki można się nauczyć, grając więcej w grę.

undefined is not available in your country. Please try:
Mecz szachowy w pokerze na wysokie stawki: Ausmus kontra Mohamed
2024-06-06

Mecz szachowy w pokerze na wysokie stawki: Ausmus kontra Mohamed

Aktualności