Podstawowa strategia

August 4, 2021

Najlepsze ręce startowe w Texas Hold'em Poker

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Najbardziej popularna odmiana pokera, Texas Hold'em to gra karciana, która przyciąga graczy zarówno do kasyn offline, jak i online. Nauka gry w Texas Hold'em nie jest trudna. Podobnie, zrozumienie elementów, takich jak karty, od których gracz zaczyna, nie wiąże się ze stromą krzywą uczenia się.

Najlepsze ręce startowe w Texas Hold'em Poker

Karty, które gracz zaczyna Gra Texas Hold'em z jest tylko jedną częścią wielkiego obrazu, jeśli chodzi o ustalenie, czy wygra. Niemniej jednak ważne jest, aby zrozumieć, od których najlepszych układów pokerowych należy zacząć. Wiedza o tym, czy mają dobrą rękę początkową, czy nie, pozwoli graczom lepiej dostosować swoją strategię i działania podczas gry w Texas Hold'em online lub w kasynie stacjonarnym.

Asy kieszonkowe

Składa się z pary asów, jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie rozdania w grze Texas Hold'em. Istnieje jednak możliwość, że gracz, który dobiera parę asów, może zostać pokonany. Ręka mająca 5-6 w tym samym kolorze ma największą szansę na pokonanie asów jeden na jednego.

Królowie kieszonkowi

Rozpoczęcie rozdania z parą króli to kolejny najlepszy sposób. Jeśli gracz zdobędzie wszystkie pieniądze przed flopem, prawdopodobnie będzie przed zasięgiem przeciwnika. Jednak pocket kings mogą być podatne na ataki, dlatego zaleca się obstawianie lub podbijanie z pocket kings przed flopem.

Kieszonkowe Królowe

Trzecia najlepsza ręka startowa w pokerze, pocket queens mogą być aktywami w prawie każdym momencie pokonywania Kursy Texas Holdem. Zwykle jest to warte przyzwoitej podwyżki. Kieszonkowe damy mogą być również używane do testowania siły rąk przeciwników.

Kieszonkowe gniazda

W pokerze walety są również nazywane haczykami na ryby. To świetna para na rozpoczęcie gry, chociaż niektórym graczom trudno jest sobie z nimi poradzić.

Suite King-Ace

Ta ręka zawiera króla i asa w tym samym kolorze. Nazywany również big slick, jest to najlepsza ręka początkowa, która nie jest parą na ręce.

Dziesiątki kieszonkowe

To kolejna dobra ręka pokerowa, którą można grać agresywnie. Jednak przeciwnicy mogą mieć jedną z wyższych kart, zwłaszcza jeśli na stole jest dużo akcji.

Strój Asa i Króla

Ta ręka składa się z króla i asa w różnych kolorach. Gracze, którzy otrzymają te karty, mają około 50-50 szans na pokonanie prawie każdej ręki, w której nie ma asa-króla.

Królowa w kolorze asa

Składająca się z damy i asa w tym samym kolorze, ta ręka zapewnia graczom grywalność po flopie. Gracze, którzy trafią na twardą najwyższą parę, utrzymają najwyższą parę z najwyższym kickerem.

kieszonkowe dziewiątki

Ta ręka świetnie nadaje się do gry przed flopem. Gracze mają możliwość sprawdzenia podbicia, podbicia lub wykonania 3-betu.

Jack-as w kolorze

Ta ręka zawiera waleta i asa w tym samym kolorze. Poza tym, że oferuje mnóstwo grywalności po flopie, oferuje również potencjał do strita i koloru.

Apartament typu King-Queen

Pod względem interakcji na flopie w Texas Hold'em i innych odmianach pokera, ten układ zalicza się do najlepszych. Możliwe wyniki to trudne top pary, strity i kolory.

Nadaje się dziesięć asów

Ze względu na nieco większą różnicę między dziesiątką a asem, ta ręka plasuje się poniżej koloru król-dama. Posiadanie dziesiątego asa w kolorze otwiera możliwości, takie jak najwyższa para, kolor i strit.

undefined is not available in your country. Please try:
Mecz szachowy w pokerze na wysokie stawki: Ausmus kontra Mohamed
2024-06-06

Mecz szachowy w pokerze na wysokie stawki: Ausmus kontra Mohamed

Aktualności