Jak grać Texas Hold'Em

Texas Hold 'em jest bez wątpienia jedną z najsłynniejszych gier kasynowych. Niezależnie od tego, czy gracze grają w wariant online, czy w wersję tradycyjną, nic nie zmienia się w sposobie rozgrywania tej wspaniałej gry w pokera. Oto szczegółowy i pouczający przewodnik, jak grać w Hold 'em.

Ta gra w pokera jest zwykle rozgrywana przy użyciu standardowej talii 52 kart. Obejmuje od dwóch do dziesięciu graczy przy stole. Idealna liczba gości to więcej niż pięciu graczy. Kiedy w rzeczywistości jest mniej niż czterech graczy, stół jest określany jako „skromny”. Jeśli w grę wchodzi tylko dwóch graczy, gra nazywa się „heads up”.

ZasłonyPre-flopFlop, turn i rzekaRozgrywka
Read more
Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter
Zasłony

Zasłony

Przed każdym nowym rozdaniem dwóch graczy musi wpłacić dużą i małą ciemną. Ciemne to wymuszone zakłady, które sygnalizują rozpoczęcie obstawiania. Można również użyć ante, które są wymuszonymi wkładami od wszystkich na stole. Ciemne zapewniają całą akcję, ponieważ wymagają od graczy wkładania pieniędzy do puli.

Mała ciemna, która w rzeczywistości stanowi połowę dużej ciemnej, jest często wpłacana przez gracza siedzącego po lewej stronie przycisku rozdającego. Gracz, który znajduje się bezpośrednio na lewo od wskazanego gracza, wniesie dużą ciemną. Ciemne są podnoszone w określonych odstępach czasu, w zależności od liczby graczy pozostających na stole.

Zasłony
Pre-flop

Pre-flop

Pierwsza runda zakładów rozpoczyna się, gdy każdy gracz otrzymuje dwie karty zakryte. Pierwszym graczem, który podejmuje działania, jest ten, który znajduje się „pod pistoletem”. Ta pozycja znajduje się na lewo od gracza z dużą ciemną. Pierwszy gracz ma do wyboru trzy opcje. Może sprawdzić, podbić lub spasować.

Sprawdzenie polega na dopasowaniu przez gracza kwoty wpłaconej przez dużą ciemną. Jeśli zwiększa tę kwotę, akcja nazywana jest podbiciem, podczas gdy pasowanie polega na odrzuceniu rozdania. Pasowanie oznacza, że gracz nie wygra aktywnej ręki. Następnie gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każdy gracz przy stole jest również zobowiązany do sprawdzenia, spasowania lub podbicia.

Pre-flop
Flop, turn i rzeka

Flop, turn i rzeka

W drugiej rundzie biorą udział tylko gracze, którzy nigdy nie spasowali. Rozpoczyna się od akcji pierwszego aktywnego gracza znajdującego się po lewej stronie przycisku. Ten gracz może obstawiać, sprawdzać, podbijać, pasować, a nawet czekać. Jeśli zakład zostanie sprawdzony, akcja jest następnie przekazywana do następnego aktywnego gracza w tabeli. Akcja zamyka się, gdy ostatnie podbicie lub zakład zostały sprawdzone lub każdy z graczy czeka.

Następna runda nazywana jest turnem i obejmuje rozdanie kart odkrytych. Po zakończeniu tej rundy pozostali gracze przechodzą do następnej rundy zwanej rzeką, która jest podobna do rundy poprzedniej.

Flop, turn i rzeka
Rozgrywka

Rozgrywka

Po całej akcji licytacji pozostali gracze odsłaniają swoje karty własne. Krupier następnie przystępuje do wyłonienia zwycięzcy. Podobnie jak w innych grach pokerowych, pulę wygrywa gracz z najlepszą kombinacją pięciu kart. Niektóre z tych kombinacji obejmują poker królewski, poker, karetę, ful, kolor, strit, trójkę, wysoką kartę, jedną parę i dwie pary. Hazardzista buduje zwycięski układ, wybierając pięć najlepszych kart, jakie posiada z dostępnych siedmiu. Te siedem kart to pięć kart wspólnych rozdanych w rundzie river plus dwie karty własne.

Rozgrywka