Aktualności

November 17, 2021

Wszystko o przechylaniu w Texas Hold'em

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Tilt jest jednym z najbardziej kosztownych błędów, jakie popełniają przy stole miłośnicy pokera Texas Hold'em, chociaż rzadko o tym mówi się.

Wszystko o przechylaniu w Texas Hold'em

Możesz nauczyć się dostrzegać to we własnej grze, a także w grze przeciwnika. Gdy tylko zauważysz, że to się zaczyna, możesz podjąć natychmiastowe działania, aby uniknąć utraty pieniędzy.

Nawet jeśli nie wiesz, jak przechylać się, aby generować pieniądze, możesz się tego nauczyć. Tilt może zostać użyty przeciwko innemu graczowi, gdy zauważysz jego skłonność do tego.

Możesz także dowiedzieć się, jak tilt wpływa na twoje decyzje, jak temu zapobiec, a nawet jak czerpać z niego korzyści.

Identyfikowanie go w swojej grze

Pierwszym krokiem w walce z przechyleniem jest zidentyfikowanie go we własnej grze. Tilt może nastąpić natychmiast, ale wielu graczy widzi, jak rośnie z czasem.

Krótkoterminowa zmienność lub pech przy stole prawie zawsze wywołuje tilt.

Być może trzy razy przegapiłeś kolor, a może twój przeciwnik trafił dwa outy, a może pijacka wstrętność przy stole zaszła za daleko i zaczynasz marzyć o tym, żeby zadać mu cios w twarz.

Zastanów się, kiedy ostatnio wpadłeś w szał podczas gry w Hold'em. Jakie były twoje myśli w tym czasie? Jakie było uczucie?

Prawdopodobnie tak się poczujesz, gdy gra zacznie się przechylać.

Rozpoznawanie wydarzeń, które kolidują z racjonalną grą w pokera i szybkie rozpoznawanie uczucia wściekłości lub irytacji, które mogą prowadzić do złych decyzji, może wskazywać na tilt.

Unikanie tiltu w Texas Hold'em

Najlepszym sposobem na uniknięcie tiltu w grze jest zrozumienie możliwości i szans oraz jak koncepcje matematyczne pracy w Texas Holdem.

Musisz zrozumieć ogólne szanse na pewne wydarzenia, aby nie denerwować się, gdy coś nie idzie po twojej myśli. Zrozumienie prawdopodobieństw i szans oraz tego, jak działają matematyczne koncepcje Texas Hold'em, pomoże ci trzymać się z dala od tiltu w grze i zmaksymalizować wygrane.

Rozpoznaj nachylenie przeciwnika

Graczy, którzy wybierają tilt, jest łatwo zauważyć podczas gry w Texas Hold'em na żywo w fizycznym kasynie lub obiekcie pokerowym.

Ta osoba może zacząć zachowywać się dziwnie, wykazywać irracjonalne wybuchy lub zacząć grać każdą rękę bardzo agresywnie. Gracze, którzy przechylają się, mogą trząść się w niekontrolowany sposób, gdy są wściekli. Z drugiej strony odmawiają zaprzestania hazardu.

Nadal będą dokonywać złych osądów, ale nieugięcie narzucają swoją wolę kartom.

Bez względu na to, jak zirytowany staje się gracz lub jak bardzo myśli, że może zmienić karty siłą mentalną, zawsze stracą pieniądze, przechylając rękę i podejmując złą decyzję podczas gry.

Podczas gry w Texas Holdem online, trudniej jest wykryć, kiedy przeciwnik jest spięty, ale nie jest to niemożliwe.

3 najlepsze porady Texas Hold'em na WSOP
2021-12-01