Aktualności

November 24, 2021

Wariacje Hold'em: Unikalne zmiany w grze podstawowej

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Seven Card Stud to gra, na którą miał wpływ Hold'em. Seven Card Stud jest prawdopodobnie najpopularniejszą grą w pokera, zarówno w domu, jak iw kasynie, ze względu na swoją prostotę i dostępność. Ta gra różni się od Hold'em tym, że nie ma wspólnych kart i limitu liczby graczy, którzy mogą w niej uczestniczyć.

Wariacje Hold'em: Unikalne zmiany w grze podstawowej

W większości kasyn Hold'em przejął rolę tej gry, ale nadal można go znaleźć w Internecie i w domu. Popularność gier domowych wzrosła, a ludzie dostosowali się do nich strategie gry w Hold'em w rezultacie. Poza kilkoma drobnymi różnicami, każdy z tych wariantów jest identyczny ze standardowym Texas Hold'em.

Istnieje kilka zmian w klasycznej rozgrywce, które są wyszczególnione na poniższej liście.

Ananas

Tutaj gracze otrzymują trzy karty zakryte i muszą odrzucić jedną na koniec pierwszej rundy licytacji.

Szalony Ananas

Podobnie jak w przypadku Ananasa z nie mniej niż trzema kartami zakrytymi, gracze tutaj taksówką odrzucają dodatkową kartę po flopie.

Lotnictwo

Lotnictwo to szalona wersja Hold'ema. Tutaj gracze otrzymują cztery karty własne i muszą po jednej odrzucić przed i po flopie. Ta gra została nazwana na cześć Klubu Lotniczego w Paryżu, gdzie się rozpoczęła.

Speed Hold'em

Dwie z czterech kart zakrytych rozdanych graczom są odrzucane natychmiast po ich rozdaniu graczom. Następnie na flopie trafia pięć kart wspólnych. Następnie odbywa się ostatnia runda licytacji i następuje showdown.

Super ósemka

Podczas gry gracze otrzymują trzy karty zakryte, ale muszą zachować wszystkie trzy karty na rękach. Aby zbudować najlepszy pięciokartowy układ pokerowy, gracze mogą wykorzystać wszystkie pięć kart wspólnych, a także trzy karty zakryte.

Tahoe

W przeciwieństwie do Super Eight Hold'em, możesz użyć tylko dwóch kart z trzech zakrytych kart, aby stworzyć najlepszy pięciokartowy układ pokerowy w Tahoe.

Rzeka Krwi

Red River to odmiana tej gry, w której kolor karty rzeki określa wynik. Gra jest kontynuowana, jeśli karta na riverze jest czerwona, co oznacza, że nastąpi kolejna runda licytacji i zostanie przyznana szósta karta wspólna. Po kolejnej rundzie licytacji nastąpi showdown, jeśli druga karta na riverze nie będzie podobnie czerwona. Gra trwa do momentu pojawienia się czarnej karty na rzece.

Dzika rzeka

Karta dzikiej rzeki jest dokładnie tym, na co brzmi: dziką kartą. Wszystkie karty o tej samej wartości co karta na riverze stają się dzikie. Granie w tego rodzaju grę może być świetną zabawą. Wielu graczy będzie czekać do samego końca w nadziei na otrzymanie dzikiej karty ze względu na bogactwo opcji.

undefined is not available in your country. Please try:
Wczesna dynamika ligi Fantasy League WSOP 25 000 $ 2024: rozwijający się dramat
2024-06-02

Wczesna dynamika ligi Fantasy League WSOP 25 000 $ 2024: rozwijający się dramat

Aktualności