Aktualności

November 10, 2021

Texas Holdem vs. Omaha Poker: jaka jest różnica?

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Najpopularniejsze warianty pokera to Texas Holdem i Omaha. Te dwie gry karciane należą do tej samej rodziny gier karcianych, znanej jako poker.

Texas Holdem vs. Omaha Poker: jaka jest różnica?

Obie gry są równie zabawne, ekscytujące i przyjemne do grania. Pod tym względem są również porównywalne. Jedna z gier jest bardziej naładowana akcją, podczas gdy druga jest bardziej pasywna. Odkąd kasyno online Texas Holdem i Omaha są bardzo podobne, istnieją między nimi pewne zasadnicze różnice.

Poniżej znajdują się różnice między Texas Hold 'em i Omaha Poker:

  • Korzystanie z ilości i częstotliwości, z jaką używane są karty kieszonkowe

Najważniejszą różnicą między nimi jest liczba „dołków” (kart kieszonkowych), które otrzymuje każdy gracz. Na początku gry w obu przypadkach każdy gracz otrzymuje na rękę karty, które są mu rozdawane zakryte.

  • Gracz otrzymuje dwie karty własne w Texas Hold'em i cztery karty własne w Omaha Poker.

Gracz może wykorzystać jedną lub obie swoje karty własne w Texas Holdem, podczas gdy w Omaha Poker musi użyć dokładnie dwóch z czterech otrzymanych kart, aby ułożyć rękę pokerową składającą się z jego dwóch kart własnych i trzech kart wspólnych. .

Na podstawie strategii gry

Po rozdaniu kart, przed rozpoczęciem rundy licytacji gracze muszą sprawdzić swoje ręce, aby sprawdzić, czy mają grywalną kartę. Każdy w grze ma trzy opcje: może sprawdzić ciemną, podbić ją lub spasować, jeśli uważa, że jest słaba.

„Flop” następuje po pierwszej rundzie licytacji, a krupier rozdaje trzy odkryte karty wspólne. Kolejna runda licytacji następuje po rozdaniu kart, a następnie rozdawana jest karta „turn”.

Następuje runda licytacji „Rzeka”, w której krupier rozdaje ostatnią kartę wspólną odkrytą. Wszyscy uczestnicy mogą stworzyć rozdanie pokerowe za pomocą 3 z 5 kart wspólnych. Teraz nadchodzi ostatnia runda licytacji, a gracz wygrywa pulę z najlepszym pięciokartowym układem.

Na podstawie porównawczej siły dłoni

W obu grach ilość kart na ręce jest różna, co wpływa na strategię gry. Ponieważ każdy gracz dostaje w ręce 2 dodatkowe karty, Omaha Poker kładzie większy nacisk na „trójkę”, „prostą”, „kolory” i „full house” bardziej niż inne rodzaje pokera. W rezultacie w Omaha Poker „para” rzadko wygrywa rozdanie. Z drugiej strony Texas Holdem nagradza graczy, którzy trzymają w rękach „parę” lub „dwie pary”.

Na podstawie blefowania i rysowania

W Omaha blefowanie przeciwnika jest trudniejsze, ponieważ masowe wygrywające karty występują częściej. Nie jest to jednak niemożliwe. Gracze Omaha Poker są znacznie mniej skłonni do „pasowania” niż gracze Texas Holdem, ponieważ w Omaha Poker mają znacznie więcej okazji do trafienia. Ponieważ w Omaha jest tak wiele sposobów na ukończenie rozdania, często określa się ją mianem gry rysunkowej.

Oparte na większych doniczkach

Kilka odmian i kombinacji sprawia, że gracze są zainteresowani Omaha, która zapewnia większe pule, ponieważ każdy gracz rozpoczyna grę z czterema kartami własnymi.

3 najlepsze porady Texas Hold'em na WSOP
2021-12-01