Aktualności

July 7, 2021

Texas Hold'em Online: Nauka podstaw

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Jeden z najpopularniejszych i najpopularniejszych wariantów pokera, Texas Hold'em, od dawna jest ulubieńcem wielu fanów gier karcianych. Aktorka Jennifer Tilly, producent programu telewizyjnego Sam Simon i aktor Tobey Maguire to tylko kilka z wielu znanych osobistości, które wygrały znaczne kwoty pieniędzy grając w tę grę.

Texas Hold'em Online: Nauka podstaw

Texas Hold'em jest niezwykle popularny zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i internetowych. Gracze, którzy są nowicjuszami w grze, mogą jednak chcieć poćwiczyć i zapoznać się z grą, zanim zdecydują się grać na prawdziwe pieniądze. Na szczęście wiele kasyn online oferuje bezpłatne wersje próbne, które gracze mogą wykorzystać do poprawy swoich umiejętności i strategii.

Jak działa Texas Hold'em

Podstawowym celem gry w Texas Hold'em jest ułożenie przez gracza możliwie najlepszego pięciokartowego układu pokerowego poprzez użycie własnej karty zakrytej w parze z kartami wspólnymi. Jedna gra obejmuje kilka rund licytacji, w których gracze otrzymują dwie karty prywatne i maksymalnie pięć kart wspólnych.

Aby wygrać, gracz potrzebuje najwyższego układu pokerowego, chyba że wszyscy pozostali gracze poddadzą się przed wyłożeniem kart. Nowi gracze powinni o tym pamiętać: nie zawsze muszą mieć najlepszą rękę, aby wygrać pulę. Blefując, mogą zmusić swoich konkurentów — zwłaszcza tych, którzy mają lepsze karty — do spasowania lub porzucenia gry.

Ranking rąk Texas Hold'em

Te rankingi rozdań są używane w Texas Hold'em, ale odnoszą się również do innych rodzajów pokera.

 • Wysoka karta: Jest to układ o najniższym rankingu, który składa się z pięciu niedopasowanych kart.

 • Jedna para: to dwie karty o tym samym numerze lub literze.

 • Dwie pary: kombinacja dwóch par kart o tej samej wartości; na przykład as kier, as pik, król karo, król trefl.

 • Trójka: Posiadanie trzech kart tej samej wartości lub liczby/litery.

 • Straight: Dowolne pięć kart w kolejności sekwencyjnej; nie muszą mieć tego samego koloru ani koloru.

 • Kolor: Dowolne pięć kart w dowolnej kolejności w tym samym kolorze (np. kier, trefl, karo, pik).

 • Full House: Ta ręka łączy trójkę i jedną parę.

 • Kareta: Cztery karty w ręce mają tę samą rangę (liczbę lub literę).

 • Straight Flush: ta ręka ma pięć kart w kolejności, wszystkie w tym samym kolorze.

 • Poker królewski: Najlepszy i najwyższy układ w pokerze, poker królewski składa się z 10, walet, dama, król i as z tego samego koloru. Rzadko zdarza się zdobyć tę rękę; szanse wynoszą około 650 000 do 1.

Rozgrywka w Texas Hold'em

Aby rozpocząć obstawianie, dwóch graczy stawia tak zwane „małą ciemną” i „dużą ciemną”, które są wymuszonymi zakładami (nazywanymi również ante) na początku każdego rozdania. W konsekwencji akcja gry toczy się w wielu momentach lub ulicach.

 1. Preflop: Jest to pierwsza runda licytacji, która ma miejsce po rozdaniu każdemu graczowi dwóch kart zakrytych.

 2. Flop: Druga runda licytacji, w której zostają rozdane pierwsze trzy karty wspólne. Gracze mają możliwość obstawiania, sprawdzania, foldowania, podbijania lub czekania.

 3. Turn: Turn, który jest czwartą kartą wspólną, jest rozdawany odkrytą w trzeciej rundzie licytacji. Po raz kolejny gracze mogą podbić, sprawdzić, sprawdzić, spasować lub postawić zakład.

 4. River: To ostatnia runda licytacji. Piąta karta wspólna, nazywana river, jest ponownie odkryta. Podobnie jak w poprzednich rundach licytacji, gracze mogą zdecydować się na zakład, spasowanie, sprawdzenie, czekanie lub podbicie. Po zakończeniu wszystkich zakładów gracze — z wyjątkiem tych, którzy spasowali we wcześniejszych rundach — ujawniają swoje karty, aby wyłonić zwycięzcę. Ta akcja jest znana jako showdown.

Texas Hold'em może początkowo wydawać się zagmatwany dla tych, którzy są nowicjuszami w tej grze. Ale dzięki praktyce mogą lepiej zrozumieć zasady i opracować potencjalnie zyskowne strategie obstawiania.

3 najlepsze porady Texas Hold'em na WSOP
2021-12-01